Ponovo otkazano lansiranje rakete na Mesec zbog curenja goriva

Nova raketa NASA, koja je trebalo da bude testirana danas, doživela je neuspeh, jer je vodonično gorivo počelo da curi iz odeljka motora na dnu rakete.

NASA je zaustavila lansiranje, dok su se inženjeri trudili da zapuše rupu.

Ovo je drugi neuspeli pokušaj lansiranja rakete - prethodno je došlo do neuspeha u ponedeljak, kada je curilo gorivo i došlo je do greške na senzoru motora.

NASA planira da tokom petonedeljnih testova na raketi stvori uslove da astronauti mogu da oblete Mesec do 2024. godine, a da slete na Zemljin prirodni satelit godinu dana kasnije.
 
Poslednji put, ljudi su bili na Mesecu pre 50 godina.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Silver

    04.09.2022 06:15
    kada razumete da svaba pravi tehniku ameri bombe a japanci elektoniku........
  • Marko

    03.09.2022 23:43
    Ovo je velika blamaža. SLS je i inače preskup sistem. Sledeće lansiranje će biti SpaceX i nešto mi se čini da će ići bolje.
  • Realista

    03.09.2022 22:12
    korupcija
    Kakav blam, NASA nije u stanju da lansira tehnologiju staru 50 godina!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Saturnovi prstenovi stariji nego što se mislilo

Najnovija istraživanja pokazuju da su Saturnovi prstenovi znatno stariji nego što se do sad mislilo - postoji verovatnoća da su stari koliko i sama planeta Saturn - oko 4,5 milijardi godina.