Danas poslednje pomračenje krvavog Meseca do 2025. godine

Retko pomračenje "krvavog Meseca", poslednje do 2025, dogodiće se danas, 8. novembra i moći će da se posmatra iz gotovo celog sveta.
Danas poslednje pomračenje krvavog Meseca do 2025. godine
Foto: Pixabay
Ovaj spektakularni astronomski fenomen poznat je kao "krvavi Mesec" zbog čudne crvenkaste nijanse koju Mesec poprima i može se posmatrati bez posebne opreme.
Naredno potpuno pomračenje Meseca neće se dogoditi pre 13-14. marta 2025. (u zavisnosti od toga gde se nalazite), piše portal ScienceAlert.
Potpuno pomračenje Meseca nastaje kada Zemlja prođe između Sunca i Meseca, bacajući svoju senku na Mesec. Dok je direktna sunčeva svetlost potpuno blokirana, Zemljina atmosfera je dovoljno providna da nešto svetlosti prođe do Meseca.
 
Sutrašnje pomračenje Meseca trajaće sat i 25 minuta, što je dovoljno vremena da za posmatranje, a biće vidljiva iz većeg dela sveta. 
 
Iz Beograda puno pomračenje Meseca moći će da se prati u 9 sati i 16 minuta.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Saturnovi prstenovi stariji nego što se mislilo

Najnovija istraživanja pokazuju da su Saturnovi prstenovi znatno stariji nego što se do sad mislilo - postoji verovatnoća da su stari koliko i sama planeta Saturn - oko 4,5 milijardi godina.