Izgubljena evropska raketa-nosač Vega-C, delovi nisu pronađeni

Evropska raketa-nosač Vega-C koja je nosila dva satelita na svoj prvi komercijalni let izgubljena je ubrzo nakon poletanja iz Kurua.
"Misija je izgubljena", rekao je predsednik Arijanspejsa Stefan Izrael iz svemirskog centra u Francuskoj Gvajani.
Deset minuta nakon poletanja putanja lansera je odstupila od programirane.
Analize podataka su u toku kako bi se utvrdili razlozi neuspeha misije, rečeno je u Arijanspejsu. Delovi rakete nisu pronađeni nakon poletanja.
 
Vega-C je trebalo da postavi u orbitu dva satelita za posmatranje Zemlje koje je konstruisao Erbas.
 
Sateliti su osmišljeni tako da snimaju bilo koju tačku na Zemlji nekoliko puta dnevno u visokoj rezoluciji.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Dušan

    28.12.2022 08:54
    Prostuli
    Pa, zar nisu znali za Ruski renta-satelit? U Rusiji satelite izbacuju u svemir studenti na kolokvijumu! Nesposobni, a uzeli da sami petljaju sa tim. Dobro da nikom nije palo na glavu! Od kad su uveli sankcije Rusiji i Amerikancima je trebalo pola godine da izbace raketu u orbitu, iz petog pokušaja!
  • Miloš

    21.12.2022 20:53
    Evropski stručnjaci
    Kad ga Đenka napravi...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Saturnovi prstenovi stariji nego što se mislilo

Najnovija istraživanja pokazuju da su Saturnovi prstenovi znatno stariji nego što se do sad mislilo - postoji verovatnoća da su stari koliko i sama planeta Saturn - oko 4,5 milijardi godina.