Radnici Tvitera mogu da koriste "GodMode" da tvitaju s bilo kog profila

Tviter je "dobio" novog uzbunjivača a to je bivši zaposleni koji je upozorio na sigurnosne probleme, piše "Vašington post".
Radnici Tvitera mogu da koriste "GodMode" da tvitaju s bilo kog profila
Foto: Beta/AP
Uzbunjivač je razgovarao s Kongresom i Federalnom komisijom za trgovinu i rekao da svaki inženjer Tvitera i dalje ima pristup internom programu, nekada poznatom kao GodMode, koji im omogućava da tvitaju s bilo kog profila.
GodMode, koji je sada preimeovan u "privileged mode", još se nalazi na laptopu svakog inženjera koji je želeo da ga ima, a za to je potrebna samo jednostavna promena koda. Skrinšotovi koda, koji su uključeni u oktobarsku žalbu podnetu FTC-u, prikazuju upozorenje svakome ko pokuša da ga koristi, a ono glasi "THINK BEFORE YOU DO THIS" (razmisli pre nego što to uradiš).
Ovo nije prvi put da je sigurnost na Tviteru pod znakom pitanja. Godine 2020. su tinejdžeri hakovali interne sisteme kompanije i slali lažne tvitove s profila američkog predsednika Džozefa Bajdena, bivšeg predsednika Baraka Obame, sadašnjeg vlasnika Tvitera Ilona Maska i drugih.
 
Tadašnji rukovodioci vitera su tvrdili da su rešili problem i pokrenuli "sveobuhvatan program za sigurnost informacija koji je dizajniran da zaštiti privatnost, poverljivost i integritet nejavnih informacija potrošača".
 
Međutim, prvi Tviterov uzbunjivač Peiter Zatko, tvrdio je da to nije istina. Još jedan inženjer je tada kazao da je GodMode široko dostupan.
 
Tviter je zbog nove žalbe ponovo otvorio istragu, a otkriveno je da su inženjeri imali mogućnost brisanja i vraćanja tvitova bilo kog korisnika. Takođe, Tviter ne može da evidentira ko koristi ili zloupotrebljava bilo koju od posebnih privilegija.
 
FTC navodno ispituje bivše radnike ove kompanije zbog novih optužbi.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Saturnovi prstenovi stariji nego što se mislilo

Najnovija istraživanja pokazuju da su Saturnovi prstenovi znatno stariji nego što se do sad mislilo - postoji verovatnoća da su stari koliko i sama planeta Saturn - oko 4,5 milijardi godina.