VIDEO: Napravljena naprednija verzija ChatGPT - kreativniji je, manje pristrasan i ne "halucinira"

Tvorci četbota ChatGPT predstavili su novi model za koji kažu da je još snažniji od postojećeg popularnog sistema, piše list Indipendent.
VIDEO: Napravljena naprednija verzija ChatGPT - kreativniji je, manje pristrasan i ne "halucinira"
Foto: Beta/AP
Nova alatka pod imenom GPT-4 dostupna je u nekim verzijama ChatGPT i korisnicima kompanije OpenAI, koja je razvila oba sistema, piše Indipendent.
Iz te kompanije su saopštili da nova alatka donosi niz unapređenja postojećeg sistema: može da kao input primi slike, kreativniji je, manje je pristrasan i mnogo manje "halucinira" - što je izraz koji se koristi za pojavu kada veštačka inteligencija "samouvereno" daje netačne odgovore.
 
Novi sistem uspeo je da položi pravosudni ispit i da ima vrhunske ocene na univerzitetskim ispitima.
 
 
Ali i dalje ima mana i ograničenja, koje su primetne kada se malo udubite u sistem, kazao je direktor komapnije "Open AI" Sem Altman.
 
 
Tekstualna verzija GPT-4 biće pokrenuta u okviru ChatGPT+, premijum verzije sistema.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • T

    15.03.2023 08:46
    Lagano ka sudnjem danu

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Saturnovi prstenovi stariji nego što se mislilo

Najnovija istraživanja pokazuju da su Saturnovi prstenovi znatno stariji nego što se do sad mislilo - postoji verovatnoća da su stari koliko i sama planeta Saturn - oko 4,5 milijardi godina.