Video igre konzumira 3,7 milijardi ljudi

Najnoviji izveštaj analitičke kompanije DFC Intelligence pokazuje da je broj onih koji konzumiraju video igre porastao na 3,7 milijardi.
Video igre konzumira 3,7 milijardi ljudi
Foto: Pixabay
Ovaj broj predstavlja gotovo polovinu globalne populacije, dok su video igre postale prisutne svuda. 
Međutim, u realnosti konkretna glavna baza potrošačke publike za video igre čini svega 10 odsto od tih 3,7 milijardi.
Trenutno, najveći fokus ključne gejming industrije je da cilja 300 miliona korisnika koji se fokusiraju na hardver. U pitanju su oni koji kupuju određene sisteme i platforme kako bi igrali video igre, bilo da su u pitanju konzole ili gejming PC.
 
Pomenuta publika raste, ali ni izbliza onoliko koliki rast beleži globalna gejming publika, koja se vodi mogućnošću igranja na mobilnim telefonima.
 
Istraživanje pokazuje da se tokom narednih 10 godina otvara mogućnost izmene hardvera koji se koristi za gejming, jer sve više uređaja pokušava da pridobije veću publiku. Ovo bi moglo da pojača platforme za gejming u oblaku, kao i hibridne ekosisteme koji nude više stilova gejmpleja.
 
Na tržištu konzola Nintendo je izdvojen kao jedina kompanija koja je zabeležila značajan rast publike tokom poslednjih godina, zahvaljujući svojoj Nintendo Switch konzoli.
 
Telefoni sa ekranima osetljivim na dodir služe kao glavno sredstvo konzumiranja igara za milijarde globalnih korisnika. Naredni cilj industrije video igara biće kako da te potrošače ubede da pređu na sledeći nivo u konzumiranju igara.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija