Raketa Staršip kompanije SpejsEks eksplodirala posle poletanja

Ogromna raketa Staršip kompanije SpejsEks eksplodirala je danas tokom prvog probnog leta ubrzo posle poletanja iz američke savezne države Teksas.
Raketa Staršip kompanije SpejsEks eksplodirala posle poletanja
Foto: Beta/AP
Ta raketa, sa 119 metara dužine najveća izgrađena ikada do sada, a i s najjačim pogonom, namenjena je za putovanja na Mesec i Mars.
Za kompaniju milijardera Ilona Maska veliki je uspeh već samo to što je raketa uspela da poleti. Uzrok eksplozije još uvek nije poznat.
Mask je čestitao timu svoje kompanije i dodao da je prvi probni let, odlagan više puta zbog teškoća, omogućio da se mnogo sazna za pripremu narednog testa koji predviđa kroz nekoliko meseci.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Зорам

    21.04.2023 00:36
    Ракета
    Немогу ни да замислим на колико је је мученик осигурао ,,ракету,, па је вероватно у бризи ко је осигурање може толико да му исплати.
  • Realista

    20.04.2023 20:45
    uspeh je relativan
    Poslati tehnološki super-komplikovani neboder 35km u visinu nikada nije bilo jednostavno. Svaka čast za SpaceX tim!
  • Gabs

    20.04.2023 20:06
    Sa Maskom ni do Futoga

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Saturnovi prstenovi stariji nego što se mislilo

Najnovija istraživanja pokazuju da su Saturnovi prstenovi znatno stariji nego što se do sad mislilo - postoji verovatnoća da su stari koliko i sama planeta Saturn - oko 4,5 milijardi godina.