Google će brisati Gmail naloge koji se ne koriste dve godine

Google će ove godine "zaoštriti" svoju politiku koja se odnosi na neaktivne Gmail naloge.
Google će brisati Gmail naloge koji se ne koriste dve godine
Foto: Pixabay
Oni koji žele da zadrže Gmail nalog moraće da se loguju barem jednom u 24 meseca jer je Google najavio novu politiku za neaktivne naloge.
Prema "starim pravilima" iz 2020. godine, kada je ukinut i beskonačni prostor za Google Photos, Google je brisao podatke sačuvane na nalozima ukoliko se korisnik nije logovao dve godine, ali od ove godine će takvi nalozi biti potpuno izbrisani.
Novo pravilo stupa na snagu najranije u decembru ove godine, tako da bi oni koji žele sačuvaju svoj Gmail nalog trebalo da se uloguju. Iz Googlea tvrde da uklonjene Gmail adrese više neće biti dostupne, kako njihovim prvobitnim korisnicima, tako ni drugima.
 
Aktivnost Gmail naloga se odnosi na čitanje ili slanje emailova, korišćenje Google Drivea, gledanje YouTubea, preuzimanje aplikacija s Google Play Storea, korišćenje Google Searcha ili korišćenje naloga za prijavljivanje na aplikacije ili usluge treće strane.
 
Međutim, ove aktivnosti ne pokrivanju uobičajenu upotrebu Google naloga poput kreiranja aliasa koji prosleđuju email na primarnu adresu te je nejasno da li će takvi nalozi biti uklonjeni. Google spominje da je održavanje pretplate na nešto poput Google Onea jedan od načina aktivnosti, ali to nije nešto što se radi s alternativnim nalogom.
 
Kada nova pravila stupe na snagu, kompanija će krenuti s brisanjem naloga koji "nisu dirnuti" nijednom nakon kreiranja, a takođe namerava da šalje više notifikacija na adresu i alternativni email u periodu od nekoliko meseci pre konačnog brisanja.

Teme

Gmail

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija