U tužbi je navedeno da je zakon neustavno kršenje prava na slobodu govora i da je zasnovan na neutemeljenim spekulacijama da bi kineska vlada mogla da dođe do podataka korisnika.
Tužba TikToka stiže nakon tužbe još petoro kreatora sadržaja, koji imaju iste argumente kao i taj da država Montana nema nadležnost da se bavi pitanjima nacionalne bezbednosti, prenosi Glas Amerike.
Obe tužbe su podnete federalnom sudu u Misuli.
"TikTok nije delio, niti će deliti podatke američkih korisnika sa kineskom vladom i preduzeo je mere zaštite privatnosti i bezbednosti svojih korisnika, kao što je i čuvanje podataka američkih korisnika u SAD", navedeno je u žalbi.
Kineski zakoni traže od kineskih kompanija da dele podatke sa vladom iz bilo kojih razloga za koje se čine da imaju veze sa nacionalnom bezbednošću. TikTok tvrdi da im se to nikada nije dogodilo.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
@dvebebe
dvebebe
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar