Rusija će poslati letelicu na Marsov mesec Fobos

Ruska svemirska korporacija Roskosmos namerava da nakon 2030. lansira međuplanetarnu stanicu Bumerang.
Rusija će poslati letelicu na Marsov mesec Fobos
Foto: Pixabay
Cilj misije je da stanica prikupi uzorke površine Marsovog meseca Fobosa.
"Očekujemo da to bude nakon 2030. - prva faza projekta Ekspedicija-M za daljinska i kontaktna proučavanja Marsa i njegovih meseca Fobosa i Deimosa", navodi se u saopštenju Roskosmosa.
U saopštenju se navodi da su primarni ciljevi te misije sletanje na nebesko telo Fobos i prikupljanje i donošenje uzoraka površine Fobosa na Zemlju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Milan

    03.09.2023 20:44
    Опет Фобос
    Најзад, дакле тачно 41 годину (1989.) после невероватне пропасти и фотографије коју је направила совјетска сонда Фобос 2, иду поново да виде кога има тамо и ко им је скршио сонду.
  • Ruske makarone

    03.09.2023 20:10
    Rusija, pa ljudi Rusija nije uspela ni na našem mesecu lansirati a ne na Marsov satelit. Rusija propada kao i njena lansiranja.
  • Zoki NS

    03.09.2023 19:40
    Letelicu?
    Zasto letelicu kao Luna 25 pa da se razbije? Jeftinije im je da posalju kamen.
    Isti rezultat.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Saturnovi prstenovi stariji nego što se mislilo

Najnovija istraživanja pokazuju da su Saturnovi prstenovi znatno stariji nego što se do sad mislilo - postoji verovatnoća da su stari koliko i sama planeta Saturn - oko 4,5 milijardi godina.