Oni koji to učine mogli bi da pročitaju sve vaše poruke, pregledaju sve što ste lajkovali, pa čak i da objavljuju sadržaj u vaše ime; ukratko - u potpunosti da probiju i preuzmu vaše profile.
Whizcase je prikupio cene s crnog internet tržišta (dark weba) kako bi saznao koliko vredi vaš onlajn identitet:
LinkedIn: 45 dolara
Facebook: 14 dolara
Instagram: 12 dolara
Discord: 12 dolara
Snapchat: 11 dolara
X (Twitter): 10 dolara
Pinterest: 9 dolara
TikTok: 8 dolara
Reddit: 6 dolara
Važno je zapamtiti: Vaš onlajn identitet je uvek pod rizikom, a njegovo hakovanje je jeftinije i lakše nego ikada. Sada je vreme da proverite svoje lozinke (jedinstvene za svaku stranicu) i uključite dvofaktorsku autentifikaciju gde god možete. Tako dobijate upozorenje ako se vašem nalogu pristupi s novog uređaja.
Postoji još jedan korak koji bi trebalo da preduzmete dok razmišljate o tome koliko vaših informacija je dostupno na internetu.
Obrišite svoje podatke sa stranica za pretraživanje. Nazivaju se i posrednicima podataka - te kompanije zarađuju prikupljajući sve što mogu o vama i prodajući te informacije onome ko je voljan da ih kupi. To su u mnogim slučajevima oglašivači, ali mogu biti i hakeri.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Lasm
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar