Kako navodi list "South China Morning Post", Državne železnice Kine objavile su najnovije informacije o fazama razvoja vozova nove generacije.
Proces razvoja i testiranja prototipa modela "CR450", čija maksimalna brzina će iznositi 450 kilometara na sat, trebalo bi da bude završen ove godine.
Planirano je da voz bude zvanično pušten u saobraćaj već 2025. godine, prenosi Anadolija.
Kako se navodi, planirano je uspostavljanje nove infrastrukture za voz nove generacije, tako što će se nadograditi tehnologije automatskog upravljanja, kormila i šina.
Brzi vozovi koji se trenutno koriste u Kini mogu dostići maksimalnu brzinu od 350 kilometara na sat.
Ulaskom modela "CR450" u saobraćaj očekuje se da će se trajanje putovanja brzim vozom na liniji Peking - Šangaj, koje sada traje više od četiri sata, smanjiti na 2,5 sata.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
BEG-Istra-SCHWAB.
Spale
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar