Chat GPT će pamtiti i zaboravljati po naredbi korisnika

Kalifornijska kompanija za razvoj veštačke inteligencije Open AI počela je da uvodi kontrolu memorije za jedan deo korisnika sistema Čet Dži-Pi-Ti (ChatGPT).
Chat GPT će pamtiti i zaboravljati po naredbi korisnika
Foto: Pixabay
Nove komande omogućavaju korisnicima da eksplicitno naglase šta žele da Čet Dži-Pi-Ti zapamti ili zaboravi, navodi se u blogu Open AI na veb-stranici kompanije.
"Dok ćaskate sa sistemom Čet Dži-Pi-Ti, možete da ga zamolite da zapamti nešto konkretno ili da mu dozvolite da sam pokupi detalje", napominje AI.
 
U daljem tekstu je navedeno nekoliko primera kako nove komande mogu da budu korisne u praktičnom životu.
 
Ako Čet Dži-Pi-Ti zapamti da imate malo dete koje voli meduze, kreiraće mu rođendansku čestitku sa meduzom koja nosi veseli šešir, navodi Open AI.
Kompanija istovremeno naglašava da korisnici u svakom trenutku mogu da isključe memoriju preko komandi Settings>Personalization>Memory.
 
Ako korisnici žele da vide šta je Čet Dži-Pi-Ti zapamtio o njima ili izbrišu svu memoriju, mogu da to učine preko Settings>Personalization>Manage Memory.
 
Za sada nije poznato kada će ova probna funkcija biti dostupna širem krugu korisnika Čet Dži-Pi-Ti.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Renato

    15.02.2024 17:26
    "Veruj mi, ništa nije sigurno"
    --- Sve se to pamti za ne daj bože da zatreba.
    Čovečanstvo gubi veru u sigurnost na internetu, pa otuda i TOLIKA, briga i buka u poslednje vreme i naglašavanje da: "podaci mogu biti obrisani i da se neće čuvati na serverima". Čak i ako je tako, u novoizgrađenom svetskom "sabirnom centru podataka" u Londonu, koji je optičkim kabelom provučenim kroz Atlantski okean, spojen sa SAD, NY, podaci će sigurno ostati uknjiženi. Azija je izuzetak i podaci sa tog kontinenta samo malim delićem prolaze kroz taj sabirni centar podataka internet saobraćaja.
    --- Pitanje koje se postavlja je: "ko će i na koji način u budućnosti koristiti te podatke..."
  • mali Marinko

    15.02.2024 13:48
    Free tech
    Da da pogotovu što će da "zaboravlja", ima sve da pakuju na neke servere i da profilišu još bolje nego sa fejsom i ostalim dr.mrežama i da valjaju podatke u komercijalne i ostale svrhe

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Saturnovi prstenovi stariji nego što se mislilo

Najnovija istraživanja pokazuju da su Saturnovi prstenovi znatno stariji nego što se do sad mislilo - postoji verovatnoća da su stari koliko i sama planeta Saturn - oko 4,5 milijardi godina.