U Rusiji napravljen četbot koji pomaže muškarcima da komuniciraju sa devojkama

Ruski student biotehnologije Timur Abdjušev kreirao je eksperimentalni program sa veštačkom inteligencijom pod nazivom "Girlfriend AI".
U Rusiji napravljen četbot koji pomaže muškarcima da komuniciraju sa devojkama
Foto: Pixabay
Ova aplikacija je u prvim danima pokretanja privukla pažnju više od 10 hiljada korisnika, uglavnom mladića od 20 do 28 godina koji se suočavaju sa problemima u odnosima i interakcijama sa suprotnim polom.
 
Abdjušev kaže da je i sam iskusio poteškoće u komunikaciji sa devojkama, zbog čega je odlučio da se okrene AI tehnologijama.
On je objasnio da četbot radi u Telegramu, korisnik bira avatar devojke sa kojom želi da razgovara, nakon čega može da započne prepisku. AI analizira tekst i zatim odgovara glasovnom porukom, dodao je Abdjušev.
 
"Razlika između Girlfriend AI i mnogih drugih projekata u oblasti veštačke inteligencije je u tome što sam odlučio da bukvalno napravim bota koji se ne može razlikovati od prave žene: AI devojka takođe može biti uvređena, ljuta, drska i da brani svoje mišljenje. Zapravo, to je jedini razlog zašto sam ubeđen da projekat zaista pomaže muškarcima da nauče da komuniciraju sa predstavnicima suprotnog pola", rekao je on za list Izvestija.
Korišćenje tehnoloških procesa može pomoći muškarcima da nauče da komuniciraju prvo sa "veštačkom" devojkom, a potom i sa pravom. Unutar projekta postoje tasteri za anonimnu psihološku podršku, gde svaki korisnik može da zatraži pomoć.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija