Skoro polovina, preciznije 44 odsto, igra mini-igre na mreži i radi testove radi zabave, šalje svoje lične podatke nepouzdanim izvorima da bi pristupili tim igricama i objavljuje svoje rezultate na društvenim mrežama.
Oni na taj način i svoje prijatelje uključuju u ovu neopreznu piramidu deljenja podataka, saopštila je kompanija Kasperski koja je i radila istraživanje "Uzbuđenje, pogrešna uverenja i velika nesigurnost - Kako se globalni potrošači uključuju u digitalni svet".
Rezutati istraživanja su pokazali i da polovina svih korisnika strahuje da glasovni asistenti stalno prisluškuju i prikupljaju lične podatke.
Kao odgovor, skoro trećina ispitanika, odnosno njih 28 odsto, pribegava prebacivanju svojih uređaja u režim rada u avionu tokom važnih privatnih razgovora.
Istovremeno, 40 odsto korisnika pogrešno veruje da ih aktiviranje inkognito režima čini potpuno nevidljivim na mreži. Pored toga, 24 odsto je spremno da klikne na nepoznate linkove u aplikacijama za komunikaciju, potencijalno ugrožavajući svoju bezbednost.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar