VIDEO: Kina poslala astronaute na svoju svemirsku stanicu

Kina je u utorak poslala novu posadu na svoju svemirsku stanicu Tiangong (Nebeska palata) iz Svemirskog centra Đijukvan, smeštenog u severozapadnom delu pustinje Gobi.
VIDEO: Kina poslala astronaute na svoju svemirsku stanicu
Foto: Beta/AP
Raketa tipa Dugi marš 2F, duga 60 metara i teška 40 tona, ponela je tročlanu posadu u letelici Shenzhou 19, što znači "magični brod".
 
Prema kineskoj svemirskoj agenciji, zapovednik Kai Suhe (48), inženjer Vang Haoce (34) i bivši vojni pilot Song Lingdong (34) trebalo bi da se spoje sa svemirskom stanicom otprilike šest i po sati nakon ulaska u svemir.
Tokom svog šestomesečnog boravka u svemiru posada će sprovesti 86 naučnih i tehničkih eksperimenata, izvesti svemirske šetnje i postaviti zaštitne mere protiv svemirskog otpada na Tiangong.
 
Posada letelice Shenzhou 19 zameniće tri člana misije Shenzhou 18, koji rade na svemirskoj stanici od aprila. Njihov povratak na Zemlju predviđen je za 4. novembar.
 
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Saturnovi prstenovi stariji nego što se mislilo

Najnovija istraživanja pokazuju da su Saturnovi prstenovi znatno stariji nego što se do sad mislilo - postoji verovatnoća da su stari koliko i sama planeta Saturn - oko 4,5 milijardi godina.