Mladi iz Generacije Z najčešće preuzimaju aplikacije Temu, Tiktok i Threads

Amerikanci iz takozvane Generacije Z stari od 18 do 24 godine su u prvih 10 meseci ove godine najviše preuzimali aplikacije Temu, Tiktok i Threads, pokazalo je istraživanje agencije Appfigures.
Mladi iz Generacije Z najčešće preuzimaju aplikacije Temu, Tiktok i Threads
Foto: Pixabay
Podaci o korisnicima od 13 do 17 godina nisu dostupni zbog pravila privatnosti, tako da rezultati pokazuju preferencije pre svega starijeg dela pomenute generacije u SAD, prenosi portal Techcrunch.
 
Pripadnici Generacije Z su od januara do oktobra preuzeli kinesku aplikaciju Temu 41,98 miliona puta, što ukazuje na njihovo interesovanje za kupovinu po pristupačnim cenama.
Na drugom mestu je, u skladu sa očekivanjima, aplikacija Tiktok sa 33,23 miliona preuzimanja, a zanimljivo je da je mladi sve više koriste i kao pretraživač umesto standardnog Google-a.
 
Generacija Z je takođe zainteresovana za aplikacije kompanije Meta kao što su Threads koja je preuzeta 32,32 miliona puta, sledi WhatsApp 28,42 miliona, Instagram 26,29 miliona, Facebook 20,58 miliona i Messenger 17,63 miliona.
Threads je najnovija aplikacija i logično je da ima najviše novih preuzimanja, a čini se da se mladi delimično vraćaju na Facebook nakon promene dizajna ove društvene mreže.
 
Chat GPT je takođe veoma popularan sa 24,63 miliona preuzimanja, posebno među studentima, a privlačna AI aplikacija je i Gauth sa 8,37 miliona novih instalacija iza koje stoji kineski Bytedance. Kineska kompanija je zabeležila uspeh među mladima i aplikacijom za uređivanje video-snimaka Capcut i platformom Lemon8, navodi se u izveštaju.
  • predrag

    14.11.2024 12:16
    Tu bi trebalo da nesto kazu psiholozi, sociolozi ..a ne da mudro cute dok omladina postaje beskorisna ????

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija