Stručnjaci iz kompanije "Check Point" podelili su za "Mirror" svoja saznanja o novom tipu prevare, prenosi
N1.
Oni tvrde da je u pitanju pretnja velikih razmera, a prevara je smišljena s ciljem krađe ličnih podataka korisnika popularnog servisa za slanje poruka.
Kako funkcioniše ova internet prevara?
Prvo, prevaranti stvaraju lažne "Gmail" profile, s kojih šalju poruke u kojima se lažno predstavljaju kao predstavnici kompanija koje zaista postoje. U njima pišu da je primalac poruke prekršio autorska prava na društvenim mrežama te zahtevaju uklanjanje "spornog sadržaja".
Uputstvo o tome kako se uklanja ovaj sadržaj nalazi se u prilogu poruke, i zahteva se od korisnika da preuzme ovaj fajl. Ako korisnik to uradi, to odmah pokreće preuzimanje najnovije verzije programa "Rhadamanthys Stealer" koji se koristi za krađu ličnih podataka.
Iz kompanije "Check Point" kažu da ih posebno zabrinjava ogromna količina lažnih poruka koje su poslate. T
Takođe je potvrđeno da je 70 odsto lažno predstavljanih kompanija bilo iz sektora zabave, medija i tehnologije.
Zato, ako vam je pristigla pošta koja tvrdi da kršite zakone o autorskim pravima, budite oprezni i ne preuzimajte nijedan fajl iz poruke.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar