Sarajevo: Zbog trovanja u vrtiću 30 dece završilo u bolnici
Situacija se iz časa u čas menja, deca su pod stalnim lekarskim nadzorom i zajednIčka im je visoka temperatura, dijareja i povraćanje, ali niko nije životno ugrožen.
Lekarsku pomoć u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu (KCUS) jutros su najpre zatražila 52 mališana iz nekoliko vrtića ustanove "Deca Sarajeva", od kojih je 21 tad bilo hospitalizovano sa sumnjom da su otrovani hranom, izjavila je šef Službe za odnose s javnošću KCUS-a Azra Dedajić.
Iz ustanove "Deca Sarajeva" kažu da, za sada, neće davati informacije i da će se tokom dana oglasiti saopštenjem sa detaljima. Sva deca iz 29 vrtića konzumiraju istu hranu koja se sprema u centralnoj kuhinji.
Direktorka Mirjana Jovanović Halilović je objasila je da se hrana koja se servira u vrtićima svakodnevno kontroliše i uzimaju uzorci, te da bi se na osnovu toga moglo utvrditi da li je hrana uzrok trovanja. Lokalni mediji su prethodno javili da se sumnja na trovanje salmonelom, kao i da je sanitarna inspekcija obavila provere u vrtićima, pa se očekuju njihovi nalazi.
Roditelji tvrde kako su se deca otrovala obrokom koji je sadržao rezance, jaja i pavlaku, prenosi portal "Klix", precizirajući da se radi o mališanima iz sarajevskih vrtića Mašnica, Skenderija, Lastavica i Leptirić.
Nadležni iz Sanitarne inspekcije i Zavoda za javno zdravstvo Kantona Sarajevo su uzeli uzorke, ali nisu još izašli u javnost s preciznim informacijama o uzroku decijih zdravstvenih problema. Prvi rezultati mogu se očekivati tek za 72 sata.
Kantonalna uprava za inspekcijske poslove objavila je saopštenjee u kojem navodi da je higijensko-sanitarno stanje centralne kuhinje, u momentu izvršene kontrole, zadovoljavalo zakonom propisane uslove, da svi zaposleni imaju uredne sanitarne knjižice i da se u objektima redovno vrše dezinfekcija, dezinsekcija i deratizacija.
Komentari 1
LOL
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar