U Podgorici će danas biti organizovan protest protiv učlanjenja Crne Gore u NATO, desetak dana nakon što je Alijansa zvanično uputila pozivnicu za priključenje.
Protest organizuje Nova srpska demokratija, jedna od članica Demokratskog fronta, koja se protivi ulasku Crne Gore u NATO. Osim Nove srpske demokratije, u organizaciji skupa učestvuju i Pokret za Pljevlja, Mreža NVO "Ne u NATO", Pokret "Sloboda narodu" i Grupa građana "Akcija-reakcija".
Očekuje se da će na mitingu govoriti i Momir Bulatović, bivši predsednik Crne Gore i Vlade Savezne Republike Jugoslavije, što će biti njegov prvi politički govor posle 15 godina.
"Konstatujemo da je ovo trenutak u kome je veoma važno da svi oni koji se protive učlanjenju Crne Gore u NATO budu zajedno i budu jedinstveni u pružanju otpora jednoj opasnoj nameri koja predsjedniku Demokratske partije socijalista Milu Đukanoviću samo služi za produžetak nekontrolisane vlasti. Predsednik DPS-a i NATO promoteri očigledno žele da se odluka o ovom važnom pitanju donese bez konsultovanja građana, i mi to ne prihvatamo", saopšteno je iz Nove srpske demokratije.
Iz ove partije je poručeno da "odluku treba da donesu građani na poštenom i pravičnom referendumu, jer bi sve drugo moglo da se dovede u pitanje i imalo bi nesagledive posljedice po Crnu Goru". Planirano je da protest počne u 18 časova ispred zgrade Skupštine Crne Gore, nakon čega je planirana šetnja do spomenika Svetog Petra Cetinjskog.
Lider Nove srpske demokratije Andrija Mandić je izjavio da je referendum o članstvu u NATO neophodan zbog budućnosti Crne Gore, ali referendum čiji bi rezultati bili odraz slobodne volje građana. Odluka koja bi bila doneta u Skupštini nosi mnogo rizika koji Crnu Goru mogu dovesti na ivicu sukoba, kazao je lider Nove za podgorički Dan.
Mandić veruje da su građani Crne Gore u ogromnom procentu protiv ulaska države u ovaj, kako je rekao, agresivni vojni savez.
Komentari 3
Śćepan Džabalebar Veliki
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar