U istrazi slučaja slovenačka policija saradjuje sa policijama više zemalja, a veruje se da bi zaplenjena droga "na ulici" dostigla vrednost od oko pet miliona evra.
Drogu su pronašli u ponedeljak radnici u skladištu firme Svatikomet i to u kontejneru sa aluminijum oksidom koji firma koristi u proizvodnji nakon čega su obavestili nadredjene, a oni policiju. Kontejner s robom bio je naručen kod nemačke firme koja posluje s jednim preduzećem u Brazilu.
Pošiljka s oko 100 kilograma droge za koju je ispitivanjem potvrđeno da se radi o kokainu došla je iz brazilske luke Sao Paolo, rekao je šef kriminalističke službe u policiji u Celju Damijan Turk. Utvrđeno je da je kontejner krajem marta stigao u Kopar, ali prilikom carinskog pregleda nije otkriveno ništa sumnjivo.
U skladištu je u kontejneru nađena droga koja se nalazila u pet od ukupno 26 vreća aluminijum oksida koji se upotrebljava u proizvodnji bruseva.
Autor: Tanjug/foto: ilustracija
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
iiiii
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar