Proizvodnja bodljikave žice u zatvoru Marianostra na severu Mađarske povećana je toliko da sada zatvorenici rade u tri umesto u dve smene.
Pored žice za domaću upotrebu, Mađarska je takođe prodala ili donirala žicu za izgradnju ograda u drugim zemljama, poput Mađarske i Slovenije.
Organizacije za zaštitu ljudskih prava upozoravaju da je podizanje ograde od bodljikave žice na granici sa Srbijom prvi korak mađarskog premijera Viktora Orbana da uruši sistem azila.
Mađarski Helsinški odbor saopštio je da su ograda i zatvaranje centara za azilante mere za uništavanje sistema azila.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Limanac
garisa
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar