Višespratnica u Teheranu se danas srušila pošto je izbio požar, ali još nije poznato da li ima žrtava.
U trenutku kada se srušila višespratnica u Teheranu, u njoj se nalazilo 30 vatrogasaca za koje se veruje da su tom prilikom poginuli, javila je iranska državna televizija Pres TV.
Vatrogasci su satima pokušavali da ugase požar koji je u jednoj od najpoznatijih zgrada Teherana izbio nekolliko sati ranije, a policija je blokirala okolne ulice.
Državna televizija javila je da povređeno najmanje 75 osoba.
Portparol vatrogasne službe Džalal Maleki izjavio je da je 10 vatrogasnih stanica poslalo ekipe na mesto nesreće.
Zgrada Plasko, sa 17 sparova, izgrađena početkom šezdesetih, bila je u to vreme najviša u glavnom gradu Irana.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Broj žrtava napada na plaži Bondi u Australiji, tokom proslave jevrejskog praznika Hanuke, porastao je na 15, uključujući jedno dete, izjavio je ministar zdravlja australijske države Novi Južni Vels Rajan Park.
Jedan planinar je poginuo na planini Visočici, na području opštine Konjic, a u toku je akcija spasavanja njegovog prijatelja, objavila je Gorska služba spasavanja Prenj, prenosi BHRT.
Naoružani napadač obučen u crno ubio je najmanje dvoje ljudi i ranio njih osmoro na univerzitetu Braun, u Providensu, u američkoj saveznoj državi Roud Ajlend, juče tokom završnih ispita na kampusu univerziteta.
Glavni rival mađarskog premijera Viktora Orbana danas je predvodio desetine hiljada demonstranata ulicama Budimpešte na protestu zbog zlostavljanja dece u državnim ustanovama za maloletnike.
Velike poplave pogodile su američku saveznu državu Vašington, zbog čega su evakuisana čitava sela i mali gradovi, a predsednik SAD Donald Tramp potpisao proglašenje vanrednog stanja.
Grčki poljoprivrednici, koji protestuju ovih dana, održali su danas sastanak na kojem su odlučili da se neće odazvati na poziv premijera Kirjakosa Micotakisa da u ponedeljak dođu na razgovor o njihovim zahtevima.
Šef turske države Redžep Tajip Erdogan je danas izrazio nadu da će sa američkim predsednikom Donaldom Trampom razgovarati o mirovnom planu za okončanje rata između Rusije i Ukrajine i ocenio da "mir nije daleko".
Najviši crnogorski zvaničnici nisu komentarisali odluku Francuske da blokira zatvaranje dva od pet poglavlja u pregovorima Crne Gore i Evropske unije o pridruživanju.
Potpredsednik Odbora za obaveštajne poslove američkog Senata Mark Vorner izjavio je da hakovanje američkih telekomunikacionih mreža iz Kine i dalje traje, piše britanski list Fajnenšel tajms.
Demokrate iz američkog Kongresa objavile su selekciju fotografija iz kolekcije seksualnog prestupnika Džefrija Epstajna uključujući neke sa Donaldom Trampom, Bilom Klintonom i bivšim britanskim princom Endruom.
Direktor paragvajske nacionalne službe za migracije Horhe Kronaveter saopštio je da je na graničnim prelazima sa susednom Bolivijom registrovan pokušaj članova ozloglašene Balkanske mafije da se infiltriraju u Paragvaj.
Poslednji begunac uhvaćen nakon spektakularnog bekstva iz zatvora u Nju Orleansu osuđen je na dve doživotne kazne zbog dvostrukog ubistva iz 2018. godine.
Vojska Mjanmara potvrdila je da je u saveznoj državi Rakin na zapadu zemlje napala bolnicu, u kojoj je, kako vlasti tvrde, sedište militantne grupe, a poginulo je najmanje 30 osoba, uključujući pacijente i decu.
Požar koji se kasno sinoć dogodio u zgradi CIAK-a u industrijskoj zoni u mestu Gubaševo kod Zaboka stavljen je pod kontrolu i trebalo bi da u potpunosti bude ugašen tokom dana.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar