Zbog toga su brojni restorani bili zatvoreni, a školske učionice prazne.
Imigranti su pozivani, najviše preko društvenih medija, da ne idu na posao, da izbegavaju da troše novac i da ne šalju svoju decu u školu. Protest je zahvatio sve industrije, ali izgleda da su najviše bili pogođeni restorani, u kojima imigranti, prema podacima Instituta za istraživanje imigracije na Univerzitetu Džordža Mejsona, čine gotovo 23 odsto zaposlenih.
Desetine restorana u Vašingtonu, Mineapolisu, Njujorku, Feniksu i drugim američkim državama bili su zatvoreni ceo dan, dok su neki restorani radili ali sa smanjenim izborom na jelovniku. Neke škole i obdaništa su takođe zatvoreni, dok su učitelji na društvenim mrežama pisali o malom broju đaka koji su prisustvovali nastavi.
Nije tačno poznato koliko ljudi učestvuje u štrajku.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar