U Vukovaru su se pojavili plakati sa iscrtanim stablom na koje su obešeni ljudi i natpisom na engleskom "Srpsko porodično stablo", kao i sa slikama Ante Pavelića.
"Od jeseni 2013. godine, kada je započelo razbijanje i skidanje dvojezičnih tabli u Vukovaru, traje nova faza u procesu rehabilitacije ustaštva i ustaške ideologije. Očigledno je da su proustaške snage dobro razumele da sramna ćutnja međunarodne zajednice na jačanje nacifašizma u Hrvatskoj znači prećutnu podršku da zagorčaju život preostalim Srbima do tolike mere da moraju da se isele ili asimiluju", naveo je Linta u saopštenju.
Linta je uputio pitanje Evropskom parlamentu, Evropskoj komisiji, Savetu ministara i njenoj najmoćnijoj članici Nemačkoj zbog čega tolerišu rehabilitaciju ustaštva u Hrvatskoj.
"Licemerno zvuče izjave evropskih zvaničnika kada se zalažu za mir, bezbednost i poštovanje ljudskih i manjinskih prava u regionu, a istovremeno dozvoljavaju da se u jednoj od njenih članica, između ostalog, podižu spomenici ustaškim zločincima, emituju proustaške emisije, koriste udžbenici sa ustaškom sadržinom i sasvim legitimno koristi ustaški pozdrav 'Za dom spremni'", ističe Linta.
Linta smatra da hrvatski političari ni ovaj put neće javno osuditi širenje mržnje i poziv na nasilje prema Srbima, niti će biti pronađeni i kažnjeni počinioci.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar