Otmica dece je porasla tokom petogodišnjeg građanskog rata u Južnom Sudanu, a ljudi pokušavaju da pronađu načine kako da prežive.
Tokom obilaska jednog od poslednjih uporišta opozicije, reporter AP razgovarao je sa ocem čija su deca, sva ispod pet godina, oteta ispred kuće.
Otac strahuje da je dvoje prodato za krave, a da najmlađe nije više ni živo.
Otmica dece među klanovima je učestala pojava jer je zemlja razorena ratom, ekonomija uništena i vlada glad, upozorile su grupe koje se bore za ljudska prava.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
molba za
npr. da se napomene da je Sudan zemlja subsaharske Afrike u kojoj je kupo-prodaja i drzanje roblja sasvim normalna stvar (ukljucujuci i seksualnog roblja) jer je u pitanju drzava pod serijatom...
ili da se objasni citaocima trgovina sa ljudskim organima u kojima posebno trgovina decijim unutrasnjim organima veoma lukrativna...
ili da se doda da je natalitet subsaharske Afrike nenormalno visok pa sami parovi ponekad prodaju jedno dete da bi nahranili ostalih 7-8...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar