Kako se navodi u njegovom imovinskoj karti, dostavljenoj Izbornoj komisiji, njegova mesečna primanja iznose 3.322 evra.
Više od 3.000 evra iznose mesečne plate hrvatske predsednice Kolinde Grabar-Kitarović i članova Predsedništva Bosne i Hercegovine. Hrvatsko Poverenstvo za odlučivanje o sukobu interesa navodi da Grabar-Kitarović ima neto platu 3.276 evra, dok članovi Predsedništva BiH u proseku zarađuju 3.091 euro.
Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine navodi da članovi Predsedništva Bosne i Hercegovine, Bakir Izetbegović, Dragan Čović i Mladen Ivanić primaju 2.862, 2.874, odnosno 3.536 evra mesečno.
Prema javnim podacima, predsednik Srbije ima trostruko manju platu od hrvatskih i BiH komšija. Aleksandar Vučić mesečno prima 1.083 evra, što je najmanja predsednička plata u regionu.
Predsednik Crne Gore Filip Vujanović mesečno zaradi neto 2.423 evra, kosovski predsednik Hašim Tači 2.873 evra. Manje od 2.000 evra mesečno zarađuju predsednici Makedonije Đorđe Ivanov (1.250) i Albanije Ilir Meta (1.425), prenosi Al-Jazeera Balkans.
Ako predsednička primanja poredimo s prosečnom platom u regionui, apsolutni su rekorderi predsednik Kosova i članovi Predsedništva Bosne i Hercegovine. Plata Hašima Tačija gotovo je osam puta veća od prosečne, a tri člana Predsedništva Bosne i Hercegovine primaju sedam puta više od proseka u toj državi.
Predsednici Hrvatske, Makedonije i Slovenije primaju tri puta veću plaću od proseka u svojoj zemlji, dok predsednik Srbije prima dvostruko više nego što iznosi prosečna plata u Srbiji, prenosi RTCG.
Prema posljednjim zvaničnim statističkim podacima, najviše su prosečne plate u regiji u Sloveniji i Hrvatskoj, a najniže u Makedoniji i Bosni i Hercegovini.
Komentari 15
Republikanac V
Perica
Pawlle
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar