Organizacije koje se bore protiv krijumčarenja ljudi kažu kako je globalna dostupnost jeftinog i brzog interneta i mobilnih telefona podstakla porast zloupotrebe dece na internetu, što uključuje i uživo prenošenje zlostavljanja dece i prodaju radi seksualnih odnosa.
Iako su devojčice žrtve u dve trećine slučajeva, zadnje istraživanje pokazuje da fotografije i videosnimci s dečacima, među kojima su neki vrlo mali, često sadrže teže oblike zlostavljanja poput sadizma i drugih oblika seksualnog zlostavljanja.
Zaključci su temeljeni na analizi baze podataka od više od milion fotografija i videosnimaka kategorizovanih kao zlostavljajućih iz čitavog sveta koje je prikupio Interpol.
Baza podataka Interpola identifikovala je više od 12.000 žrtava od kad je uspostavljena 2009, a vlasti ulažu napore da identifikuju i druge. Od onih koji nisu identifikovani više od 60 odsto su vrlo mala deca, uključujući bebe i decu do dve godine, a jedna trećina su dečaci.
Interpol i ECPAT kažu kako je identifikacija žrtava ključ potrage za počiniocima zbog toga što materijal o zlostavljanju često snimaju oni koji su bliski deci poput nastavnika ili staratelja.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
jasno kao sunce
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar