Britanska strana tvrdi da je u trovanje Skripalja supstancom A321 umešana ruska država, dok Moskva to negira.
Britanski istražitelji ne žele da otkriju, već da zataškaju istinu, kako bi isrovocirali Moskvu, izjavio je Valter Litvinjenko, otac agenta Aleksandra Litvinjenka koji je otrovan u Londonu 2006. godine, komentarišući slučaj trovanja Skripalja.
"Shvatili su da su zabrljali sa slučajem Litvinjenko i odlučili da promene taktiku. Oni sad ne iznose nikakve dokaze, sve se svodi na čekanje reakcije iz Moskve. Da je bilo, kako oni kažu, ruskog traga, sve bi bilo odavno jasno", tvrdi Valter Litvinjeko. Kako je rekao, isto tako je bilo i sa njegovim sinom.
"Isto je bilo i sa Sašom. Da je bilo ruskog traga, to bi se pojavljivalo iznova i iznova do danas. Skotland jard nije tražio kriminalca. Skotland jard je prikrivao tragove", naveo je.
Aleksandar Litvinjenko je otrovan 2006. godine u Londonu. Velika Britanija je za taj slučaj optužila Moskvu, saopštila da je on otrovan radioaktivnim polonijumom i okarakterisala taj čin kao akt "nuklearnog terorizma". Rusija te optužbe odbacuje.
Valter Litvinjenko je, kako je rekao, godinama verovao da su Rusi umešani u napad na njegovog sina, ali je promenio svoje mišljenje pošto je godinama analizirao "nedoslednosti u istrazi". Iako, prema njegovim rečima, postoje sličnosti slučaja Skripalj sa slučajem trovanja njegovog sina, korišcena je drugačija taktika.
Trovanje njegovog sina je, kaže on, smišljeno sa ciljem da se pokaže da je Moskva "ekstremno surova" i da se prikaže način na koji se ona "odnosi prema neprijateljima", dok je trenutna situacija sa slučajem Skripalj osmišljena kako bi se isprovocirala reakcija Moskve.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Bordžija
Voja
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar