Najmasovniji protesti organizovani su u Nju Delhiju i Mumbaiju.
Demonstranti od vlasti traže pravdu sa osmogodišnju devojčicu koja je silovana i ubijena u severnoj indijskoj saveznoj državi Džamu - Kašmir, kao i za 16-godišnju devojčicu koja je pokušala da izvrši samoubistvo tvrdeći da je bila žrtva silovanja jednog parlamentarca i njegovog brata u saveznoj državi Utar Pradeš.
Mirnim šetnjama u centrima nekoliko indijskih gradova demonstranti su kritikovali vlasti zbog pasivnosti u oba slučaja.
Lokalna medijska kuća NDTV je objavila otvoreno pismo koje potpisuje 49 indijskih službenika, a u kojem premijera Narendru Modija upozoravaju da Indija prolazi kroz najtamnije razdoblje nepravde još od perioda borbe za nezavisnost.
Zločin u Džamu-Kašmiru dogodio se 10. januara ove godine kada je grupa od osam ljudi kidnapovala i u lokalnom hramu zlostavljala i silovala osmogodišnju devojčicu Asifu Bano. Kako su javili mediji, među silovateljima su bili i policajci i penzionisani javni službenici, a devojčica je iz nomadske muslimanske zajednice Gujara koja naseljava kašmirsku regiju Katua.
Demonstranti tvrde da je cilj takvih zločina da se zastraši muslimanska manjina i prisili na iseljavanja.
Svega nekoliko dana pre nego je javnost u Indiji saznala za slučaj silovane devojčice, u indijskoj državi Utar Pradeš se dogodio još jedan čin silovanja 16-godišnje devojčice koja je pokušala da izvrši samoubistvo ispred kuće regionalnog premijera. Ona je bila žrtva silovanja od strane jednog lokalnog parlamentarca i njegovog brata.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar