Portugalski poslanici glasali protiv uvođenja eutanazije

Portugalski poslanici odbili su predlog da Portugalija bude jedna od nekoliko zemalja u svetu koja će dozvoliti eutanaziju i samoubistvo uz asistenciju lekara.
Portugalski poslanici glasali protiv uvođenja eutanazije
Foto: Pixabay
Predlog vladajuće Socijalističke partije bio je vrlo blizu uspeha, jer je 115 poslanika bilo protiv dok je 110 bilo za taj predlog.
 
Eutanazija, slučaj kada lekar usmrti pacijenta na njegov zahtev, legalna je u Belgiji, Kanadi, Kolumbiji, Luksemburgu i Holandiji. Asistirano samoubistvo, kada pacijent ubrizga sebi smrtonosnu injekciju uz pomoć lekara, dozvoljeno je u nekoliko američkih saveznih država i u Švajcarskoj.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Rambo

    30.05.2018 09:33
    Salazarova deca
    Baš kao što je država dužna da građanima obezbedi dostojanstven život, ima obavezu da im obezbedi i dostojanstvenu smrt. Sve kao u Srbiji, samo suprotno. Portugalci, kao i drugi "južni narodi" skloni su desnim pogledima na život i mešanje u tuđu privatnost.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Seizmička aktivnost na Santoriniju se smiruje

Od početka seizmičke aktivnosti u zoni grčkih ostrva Santorini i Amorgos 26. januara, Seizmološka laboratorija (SL) Univerziteta u Atini je do 22. februara detektovala ukupno više 23.500 zemljotresa.

Vučić u Banjaluci: Neću nikoga da uslovljavam

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će Srbija i on lično biti uvek uz Republiku Srpsku, bez ozbira kakva bude odluka vlasti ovog entiteta u vezi sa presudom predsedniku RS Miloradu Dodiku.