Naime, utvrđeno je da lažiranje tehničkih uređaja unutar EU budžet godišnje ostane uskraćen za oko 60 milijardi evra.
Prema zvaničnom izveštaju 2016. godine, kroz države članice Evropske unije prošlo je ukupno 41,3 miliona kopija uređaja u vrednosti 670 miliona evra, od čega ukupno 1.059.855 otpada na mobilne uređaje uključujući i njihove delove.
Ovaj trend nije zahvatio samo Evropsku uniju, već i ceo svet što pokazuju i podaci Organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj prema kojima je u 2017. godini svaki peti mobilni uređaj u svetu - lažnjak.
Da biste znali razliku da li kupujete original ili lažnjak morate da imate vešto oko - na prvi pogled, oba modela izgledaju isto. Detaljniji pregled uređaja, kao i provera njegova IMEI broja otkrivaju koji je uređaj original, a koji kopija.
Možete da pogledate i stranicu "Spot a Fake phone", a najjednostavniji način da budete sigurni da ste kupili original je da to radite kod ovlašćenih prodavaca i da insistirate da dobijete i garantni list.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Joca
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar