Nacrt novog građanskog zakonika koji je podnet u ponedjeljak Stalnom odboru Svekineskog narodnog kongresa ne sadrži nikakve odredbe o planiranju porodice.
Reforme bi uklonile ograničenja broja dece u porodici koja još od prošlih decenija ograničavaju i čine sve starijom kinesku populaciju, dovode do neravnomerne zastupljenosti polova, zloglasno velikih kazni i prisilnih pobačaja.
O nacrtu novog zakona koji predlaže i druge mere kao što je period mirenja za rastavljene i mere za sprečavanje seksualnog uznemiravanja, trenutno se raspravlja u kongresu, a plan je da se usvoji do 2020. godine.
Kineska vlada je 2016. ukinula politiku jednog deteta koju je donela 1979. i zamenila je s politikom dva deteta. Reforma nije uspela da poveća broj rođenih kako je vlada očekivala.
Oko 17,9 miliona dece rođeno je 2016, što je samo 1,3 miliona više od prethodne godine i ispod očekivanja vlade od ukupno 20 miliona dece. Broj rođenih je kasnije pao na 17,2 miliona u 2017.
Mnogi parovi se odlučuju za samo jedno dete zbog velikih troškova podizanja drugog deteta u većim kineskim gradovima. Takođe, sve više žena se odlučuje za obrazovanje i napredak u karijeri.
Vlada čak razmatra i ponudu podsticaja za porodice koje odluče da imaju više dece.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar