Kolumbija i dalje glavni proizvođač kokaina na svetu

Kolumbija je i dalje najveći proizvođač kokaina na svetu sa rekordnim povećanjem plantaža koke i potencijala za proizvodnju ove droge 2017. godine, navela je Kancelarija UN za borbu protiv droge i kriminala (UNODC).
Kolumbija i dalje glavni proizvođač kokaina na svetu
Foto: Pixabay
Nelegalno gajenje listova koke poraslo je za 17 odsto na 171.000 hektara, a kapacitet za proizvodnju kokaina porastao je za 31 odsto u odnosu na 2016. godinu na 1.378 tona, što je najviše registrovano od kada je počelo vođenje podataka, navela je ta organizacija u svom godišnjem izveštaju.
 
Najviše pogođen deo Kolumbije je departman Narinjo na jugozapadu koji se graniči s Ekvadorom na obali Pacifika. Bande narko dilera i grupe koje su se odvojile od bivših Fark gerilaca bore se za kontrolu nad tom strateškom zonom za izvoz kokaina ka SAD.
 
Kolumbija je prva zemlja po gajenju koke i proizvodnje kokaina ispred Perua (43.900 hektara) i Bolivije (24.500 hektara), prema navodima UN.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Kaćanka

    20.09.2018 07:54
    Bilo bi zanimljivije čuti ko je najveći potrošač medju malima!!
  • Неба

    20.09.2018 07:24
    ...
    Дивна земља. Дивни људи..

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Mark Karni izabran za novog premijera Kanade

Vladajuća partija Kanade izabrala je Marka Karnija za novog lidera i budućeg premijera, dok se zemlja suočava sa "mračnim danima" zbog pretnji suseda, SAD Donalda Trampa.

Požar na Žabljaku i dalje aktivan

Požar koji je juče izbio na Žabljaku i jutros je aktivan, međutim, nema opasnosti po objekte niti po Nacionalni park Durmitor, saopštila je Služba zaštite i spašavanja Žabljaka.