Nemački brod "MS Sent Luis" prevozio je 907 nemačkih Jevreja, koji su pokušali da pobegnu od progona nacista. Brod su odbile još i Kuba i SAD, a putnici su bili primorani da se vrate u Evropu, gde je više od 250 njih kasnije ubijeno tokom Holokausta.
Trudo, koji je odavno pozivao na izvinjenje Kanade, rekao je u parlamentu da su tadašnji zvaničnici iskoristili kanadske zakone kako bi zamaskirali antisemitizam.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar