Gradonačelnik Gdanjska izboden nožem na dobrotvornom skupu

Gradonačelnik Gdanjska Pavel Adamovič izboden je nožem i teško je ranjen na gradskom trgu na proslavi najveće dobrotvorne manifestacije u Poljskoj.
Gradonačelnik Gdanjska izboden nožem na dobrotvornom skupu
Foto: Screenshot
Nepoznati muškarac upao je večeras u Gdanjsku tokom proslave najveće dobrotvorne manifestacije u Poljskoj i nožem izbo i teško ranio poznatog opozicionog političara.
 
Muškarac je upao na scenu i počeo da viče da se zove Stefan, da je nevin sedeo u zatvoru za vreme vlada liberalne Građanske platforme i zatim napao nožem i teško povredio Adamoviča, koji je jedan od istaknutih opozicionih političara, javljaju poljski mediji. 
Obezbeđenje je muškarca savladalo, a policija uhapsila, dok su na licu mesta spasioci pružili hitnu pomoć i Adamovič je hitno u teškom stanju, sa ubodnim ranama u stomak prevezen u bolnicu, javlja poljski portal Onet. 
Napad nožem na političara opozicije u trenutku kada širom Poljske 120.000 volontera na ulicama prikuplja pomoć da se kupi oprema za dečije bolnice u Velikom orkestru praznične pomoći, akciji koju već 27 godina organizuje roker Ježi Ovsjak, odmah su osudili premijer Mateuš Moravjecki i ministar unutrašnjih poslova Joahim Bruđinjski. 
 
"Napad na Pavela Adamoviča zavređuje najžešću osudu, u mislima i molitvama smo sa Adamovičem", poručio je premijer Moravjecki na Tviteru. 
 
"Neshvatljivi varvarski napad koji nema opravdanja. Nemam reči da objasnim napade takvog tipa. Sve okolnosti tog napada moraju da budu temeljno istražene", kazao je ministar Bruđinjski. 
 
"Molimo se svi za gradonačelnika Adamoviča. Pavele uz tebe smo", poručio je na Tviteru bivši partijski šef Adamoviča, nekadašnji poljski premijer sada predsednik Evropskog saveta Donald Tusk. 
 
Iako se u tu najveću dobrotvornu manifestaciju uključuje cela Poljska, a za bolesnu decu su prikupili i kupili opremu za bolnice do sada 240 miliona evra, na Veliki orkestar praznične pomoći i rokera Ježija Ovsjaka sumnjičavo gledaju sadašnje poljske konzervativne vlasti. jer je Ovsjak blizak opoziciji i često kritikuje vladu stranke Pravo i Pravda. 
 
"To se dešava u Srednjoj Evropi. U Poljskoj. Poljskoj koja je izmislila Solidarnost. Koja je izmislila da se može bez nasilja. Ali toliko smo zastranili za tri godine da ne možemo da poštujemo ni ovakav dan. Na trenutke ovo je divlja zemlja. Ne radite to, ne može se nasiljem protiv nasilja", poručio je Ovsjak, nakon napada na opozicionog gradonačelnika Gdanjska.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Astro

    14.01.2019 08:05
    Mars-Saturn, kao i kod nas u NS.
    Pao 707, takođe.
    Još ćemo se toga nagledati, zato mi se ne dopada dolazak 17-og.
    Baš sve mora kod nas, u ovo zlo doba.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Makron pozvao istraživače da izaberu Francusku

Emanuel Makron pozvao je istraživače da izaberu Francusku i Evropu i zakazao im sastanak 5. maja u pokušaju da privuče američki sektor istraživanja koji je pod pretnjom zbog politike Donalda Trampa.