Oko 40 odsto grada Okuma je bezbedno za povratak stanovnika, dok su drugi grad, Futaba i okolna naselja i dalje previše ozračeni za ljude. Agencija AP dodaje da mnogi bivši stanovnici grada još nisu voljni da se vrate, jer proces dekontaminacije nije završen.
Kritičari kažu da je ovaj potez japanske vlade pokušaj da se promoviše bezbednost uoči Olimpijskih igara koje će se održati u toj zemlji 2020. godine.
Vlada je sprovela veliku akciju dekontaminacije uklanjanjem gornjeg sloja zemljišta, sečenjem drveća i temeljnim pranjem kuća i puteva u zagađenim područjima.
Stručnjaci smatraju da se na ovaj način radijacija samo izmestila sa jednog mesta na drugo i da je stvorena ogromna količina radioaktivnog otpada.
Nuklearna katastrofa u Fukušimi dogodila se 2011. godine kada je ogromna količina jonizujuće radijacije zagadila okolinu.
U vrhuncu evakuacije područja oko nuklearne elektrane Fukušima, oko 160.000 ljudi napustilo je svoje domove. Katastrofa u Fukušimi klasifikuje se kao najveći nivo (sedmi) na Međunarodnoj skali za nuklearne incidente.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar