Nekadašnji SS-ovac optužen za saučesništvo u 5.230 ubistava

Nemačko tužilaštvo saopštilo je da je nekadašnjeg čuvara u nacističkom koncentracionom logoru optužilo po 5.230 tačaka saučesništva u ubistvu.
Nekadašnji SS-ovac optužen za saučesništvo u 5.230 ubistava
Foto: Pixabay
Tužilaštvo u Hamburgu je navelo da je 92-ogodišnji osumnjičeni, čije ime nije saopšteno, optužen za pomaganje u "zlom i surovom" ubijanju mahom jevrejskih zatočenika u koncentracionom logoru Štuthof, gde je radio kao čuvar od avgusta 1944. do aprila 1945.
 
Navedeno je da je taj čovek, koji je tada imao 17 ili 18 godina, bio "mali točkić u ubilačkoj mašineriji" koja je hiljade ljudi pred kraj Drugog svetskog rata streljala, otrovala ili umorila glađu.
 
List Velt je preneo da je optuženi policiji priznao da je znao za postojanje gasnih komora u Štuthofu i da je video prebacivanje tela u krematorijume.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Vlada Papue Nove Gvineje blokirala Fejsbuk

Vlada Papue Nove Gvineje blokirala je društvenu mrežu Fejsbuk, što opisuje kao "test" za ublažavanje govora mržnje, dezinformacija, pornografije i "drugog štetnog sadržaja".