Njihovo istraživanje uključilo je više od 167 hiljada studenata na 101 dvogodišnjem programu državnih fakulteta, te na 68 četvorogodišnjih programa na univerzitetima i fakultetima.
Zabrinjavajuć je podatak da je gotovo polovina učesnika istraživanja izjavila kako je u razdoblju od mesec dana pre anketiranja barem jednom iskusila "neizvesnost hoće li moći sebi da kupi dovoljno hrane, odnosno hoće li moći da je nabavi na društveno prihvatljiv način", piše Biznis insajder.
Otprilike 50 odsto studenata dvogodišnjih programa i oko 44 odsto onih na četvorogodišnjim studijama u anketi ja izjavilo da se boje hoće li ostati bez hrane pre nego da li mogu sebi da priušte da kupe nove namirnice. U obe grupe studenata 30 odsto njih nije jelo kada su bili gladni jer to nisu mogli sebi da priušte.
Stambeno pitanje je takođe gorući problem. Čak 18 odsto mladih na dvogodišnjim programima i 14 odsto onih na četvorogodišnjim studijama izjavilo je da su beskućnici. Neki su naveli kako žive kod rođaka ili prijatelja ili pak spavaju po tuđim kaučevima (tzv. couch surfing), dok su drugi izričito naveli kako žive napolju, u skloništu ili po kampovima.
Sve ovo, piše Biznis Insajder, posledica je sve većih troškova studiranja. Naime, školarina se od 1980-ih godina više nego udvostručila, a rezultat toga je rekordno visok studentski dug. Prema Student Loan Herou, onlajn platformi koja pruža podršku pri organizovanju i otplati studentskih kredita, ukupni studentski dug u Sjedinjenim Američkim Državama premašio je 1,5 biliona dolara, dok je prosečno dugovanje po diplomiranom studentu u 2018. godini iznosilo 29.800 dolara.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Sajber
Yes, No?
A naročito im je hrana zdrava.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar