Ostavljene su cipele, igračke, sveće i knjigu "Ukradeno dete" Jana Mekivena.
Organizatori, Nacionalna liberalna partija (PNL) u Bukureštu, kažu da su hteli da ukažu na činjenicu da tragedija u Karakalu kada je ubijena 15-godišnja devojčica koja je prethodno kidnapovana, "nije izolovan slučaj".
Nedavno ubistvo Aleksandre Makesane (15) izazvalo je bes javnosti, jer policija nije pravovremeno reagovala na njene telefonske pozive da je kidnapovana. Policija je imala problema da locira devojku, jer su koristili pogrešnu tehnologiju, a tražila je i nepotrebne naloge za pretres, kada je pronašla kuću muškarca koji ju je kidnapovao. U međuvremenu je i ministar policije podneo ostavku.
Građani su se okupili u 11:05 časova, u vreme kada je Aleksandra Makesanu prvi od tri puta pozvala policiju.
Predsednica gradskog odbora PNL Violeta Aleksandru rekla je da je neophodno raditi na profesionalizaciji u rešavanju slučajeva nestalih osoba. Reč je o specijalnim situacijama za koje je neophodan određen nivo obuke, rekla je ona i dodala da je potrebno uraditi evaluaciju policijskog sistema.
Organizator skupa Danijel Čiungu upozorava da se 400 nestale dece se ne pronađe svake godine.
"Mnogi mladi ljudi napuštaju Rumuniju, oni su ili kidnapovani ili obmanuti i vode ih u druge zemlje gde ih iskorišćavaju ili zloupotrebljavaju. To je veliki problem za Rumuniju što ne može da zaštiti svoje građane. O ličnoj bezbednosti svakog građanina ne može da se pregovara."
Prema zvaničnim podacima, u Rumuniji je prošle godine nestalo 4.000 maloletnih lica od kojih je 3.600 pronađeno.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Мунгос
Види се по томе како су лепо савладали важну лекцију прављења реалитија на осетљиве животне теме.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar