Gasi se najstarija nuklearna elektrana u Francuskoj

Danas počinje gašenje najstarije francuske nuklearne elektrane Fesenhajm.
Gasi se najstarija nuklearna elektrana u Francuskoj
Foto: Pixabay (ilustracija)
Postepeno gašenje reaktora počeće u večernjim satima. Prvi reaktor biće isključen u 2:30h posle ponoći i biće to početak kraja za elektranu Fesenhajm.
 
Uredbu kojom se potvrđuje potpuno i konačno gašenje reaktora do kraja juna 2020. godine potpisala je vlada.
 
Odnošenje upotrebljenog goriva potrajaće do leta 2023, a demontaža najmanje do 2040. godine.
 
Nuklearna elektrana Fesenhajm puštena je u pogon 1977. godine.
 
Zatvaranje nuklearke je prva faza energetske strategije Francuske, korak ka ponovnom uspostavljanju ravnoteže proizvedene nuklearne energije i električne energije dobijene iz obnovljivih izvora. Na zatvaranje nuklearke već odavno poziva i Nemačka, čija se granica nalazi u neposrednoj blizini.
 
Gradonačelnik Fesenhajma naveo je da će gašenje elektrane direktno ili indirektno dovesti do gubitka više od 2.000 radnih mesta.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Makron pozvao istraživače da izaberu Francusku

Emanuel Makron pozvao je istraživače da izaberu Francusku i Evropu i zakazao im sastanak 5. maja u pokušaju da privuče američki sektor istraživanja koji je pod pretnjom zbog politike Donalda Trampa.