Era pisaće mašine, glavnog dela kancelarijske opreme tokom većeg dela 20. veka i koja je izazvala revoluciju u načinu rada - je pred okončanjem jer je u Mumbaiju, u Indiji, poslednja fabrika u svetu za njihovu proizvodnju obustavila rad.
Na zalihama u fabrici "Godrej&Boyce" preostalo je svega nekoliko stotina pisaćih mašina, objavio je londonski dnevnik Dejli Meil.
Mada su pisaće mašina u zapadnim zemljama već odavno zastarele, u Indiji su do nedavno još uvek predstavljale uobičajeni deo kancelarijske opreme.
Tražnja tih mašina je, međutim, u poslednjih 10 godina znatno opala zbog preorijentacije korisnika na računare.
Svi proizvođači kancelarijskih pisaćih mašina u svetu su posle 2000. obustavili proizvodnju, osim indijskog pogona, u kojem je do 2009. izrađivano 10.000 do 12.000 komada godišnje.
Komentari 3
dr mile
teacher
Većina naših doktora (naravno čast izuzecima) ne zna da koristi računar, od stranih jezika najbolje vladaju jezicima bivše SFRJ, doktorke umesto da su pretplaćene na stručne časopise i seminare u inostranstvu najradije troše pare na solarium, kozmetičke tretmane, botokse i anticelulit programe pa shodno tome na istom nivou je i kvalitet lečenja pacijenata!
Uskoro će se čuti krik i vapaj za pisaćim mašinama iz kliničkog centra!
Dr Petrović
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar