Prema informacijama, zabrana se odnosi na zemlje u okviru Šengena.
Trampovo obraćanje unelo je nemir građanima SAD ostavivši ih bez preciznog objašnjenja novonastale situacije, pa je kasnije Vlada izdala zvanično saopštenje u kom je, između ostalog, pojasnila da se mera ne odnosi na državljane te zemlje, osobe koje imaju dozvolu trajnog boravka, kao i na većinu članova njihovih porodica.
"Uvodimo punu snagu Vlade i privatnog sektora, na kraju ćemo poraziti virus. Putovanja iz Evrope u SAD biće privremeno obustavljena od petka i trajaće najmanje mesec dana. Zabrana se neće odnositi na Veliku Britaniju. Apelujem starijim Amerikancima da izbegavaju put ukoliko je to moguće, svi stariji građani moraju da budu veoma, veoma pažljivi", poručio je Tramp u obraćanju javnosti, uputivši poziv domovima za stare da suspenduju posete koje "nisu neophodne".
"Načinili smo potez koji je spasio mnogo života kada smo doneli odluku oko Kine, sada moramo da iste mere primenimo na Evropu. Ovo nije finansijska kriza, ovo je samo privremeni trenutak u protoku vremena koji ćemo prevazići kao nacija, ali i ceo svet", poručio je Tramp, pa dodao da će pokrenuti "hitne akcije" da pomogne radnicima koji su na bilo koji način obuhvaćeni novonastalom situacijom, te da će od Kongresa tražiti 50 milijardi dolara kredita za manje preduzetnike, a pozvao je i na "momentalne" poreske olakšice.
U svom kratkom obraćanju, Tramp je naglasio i da pandemija predstavlja veći rizik izvan granica SAD ne osvrnuvši se na to da se virus korona širi i unutar američkih granica.
"SAD su u boljem položaju od Evrope. EU je zakazala i nije uvela iste preventivne mere, pa nije ograničila putovanja iz Kine i drugih žarišta. Rezultat toga je i niz novih mesta u SAD u kojima su putnici iz Evrope", zaključioje Tramp.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Bili Kid
Guza
Djavolji advokat
Broj slucajeva u SAD je smesno mali; namerno nece da testiraju ljude i nece da javno objave, osim ako su u pitanju politicari i glumci. Italija im se smesi, bas kao i Srbiji, samo sto ih ima 5 puta vise nego u Italiji, pa ce biti bar toliko puta vise zrtava.
Njima je Vol Strit i dobrobit korporacija na prvom mestu, kao i u Srbiji sto je najvaznija vlast i kriminalna elita koja izvlaci pare iz zemlje vec decenijama. Pare ih nece zastititi od korona virusa.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar