Parlament je odluku usvojio posle četvoročasovne rasprave.
Kako prenosi pariski "Mond", neće biti pokrenuta uobičajena procedura predstavljanja ovog zakonskog akta pred Ustavnim savetom, već će on biti objavljen u francuskom Službenom glasniku.
Palament je usvajanjem ovog zakona potvrdio mere francuske Vlade, koje su već počele da se primenjuju 16. marta, piše pariski dnevnik.
Ovaj zakon je na neki način preduslov za uvođenje vanrednog stanja.
Kako precizira "Mond", uvođenje sanitarnog vanrednog stanja daje mogućnost francuskom premijeru da u slučaju potrebe donese odvojeni dekret o uvođenju zabrane kretanja za građane i vozila, zabranu izlaska građanima iz njihovih prebivališta, stavljanje u prinudni karantin osoba za koje se sumnja da su zaražene, zatvaranje javnih ustanova i površina i drugo.
Zakonom je predviđeno i da su za kršenje ovih mera predviđene kazne od 135 evra, a ukoliko ista soba koje je već jednom kažnjena ponovi prekršaj, predviđene su kazne od 1.500 do 3.000 evra.
Uvođenjem sanitarnog vanrednog stanja predviđene su i ekonomske podsticajne mere, kojima je, između ostalog, predviđeno da se iz državnog budžeta dele sredstva regionima ekonomski pogođenim zbog krize izazvane restriktivnim merama. Među ekonomskim merama pominje se i mogućnost odlaganja plaćanja računa za privatna i pravna lica.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar