Volt Dizni od sledeće nedelje prestaje da plaća svojih 43.000 radnika

Kompanija "Volt Dizni svet" planira da od sledeće nedelje prestane da isplaćuje platu za 43.000 radnika koji ne dolaze na posao zbog zatvaranja tog tematskog odmarališta sredinom marta usled širenja novog koronavirusa, ali će im dozvoliti da zadrže beneficije do godinu dana.
Volt Dizni od sledeće nedelje prestaje da plaća svojih 43.000 radnika
Foto: Pixabay
Radnici će moći da zadrže beneficije, zdravstvene, stomatološke i životnog osiguranja, sve dok traje zabrana kretanja, ili najdalje još godinu dana.
 
Oni radnici koji se vraćaju na posao od 19. aprila, njih oko 200, biće raspoređeni prema godinama radnog staža i ranijim pozicijama na radna mesta koja su neophodna za održavanje parka i za to će biti plaćeni, navodi se u saopštenju Saveta za trgovinske usluge, koalicije sindikata koji predstavljaju radnike.
 
"Sindikalni sporazum pruža snažniju zaštitu i korist za 43.000 sindikalnih radnika u Dizniju od gotovo bilo kojeg drugog radnika u Sjedinjenim Državama koji ostaje bez posla", navodi sindikat.  
 
U Diznijevim tematskim parkovima radi 77.000 ljudi i to je kompanija sa najviše zaposlenih u SAD.
 
Do 19. aprila svim radnicima koji su poslati kućama biće isplaćivane zarade, a nakon toga ova odluka biće poništena jer se ne zna tačno kada će ponovo početi da rade.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Antiseptic

    12.04.2020 16:05
    Strasno, ovo je multimilijarderska kompanija i jedna od najbogatijih na svetu. Ladno bi mogli mesecima isplacivati plate zaposlenima. Pa vise bi ustedeli da menadzmentu prepolove isplate i bonuse nego da radnicima isplate makar pola plate u ova teska vremena. Ali to je kapitalizam, to je masina za mlevenje mesa, ako su oni najbolji poslodavac u SAD, kakvi su onda ostali. "Zlatni padobran" nema za sirotinju...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

SAD privremeno obustavile vojnu pomoć Ukrajini

Sjedinjene Države su odlučile da privremeno obustave vojnu pomoć Ukrajini, potvrdila je Bela kuća, nekoliko dana posle verbalnog sukoba američkog i ukrajinskog predsednika u Beloj kući.