Ministarka zdravlja Ogerta Manastirliu rekla je da time žele da pokažu solidarnost sa prijateljskim narodom Italije koji je pomagao Albaniji prethodnih godina.
U Albaniji su do sada zabeležena 584 slučaja zaraženih korona virusom i 26 preminulih.
U susednoj Italiji, broj zaraženih porastao je na 179.000 dok je više od 23.600 osoba preminulo zbog korona virusa, drugi najveći broj smrtnih slučajeva, odmah iza Sjedinjenih Američkih Država.
Italijanski ministar spoljnih poslova Luiđi Di Majo dočekao je medicinske radnike na aerodromu u Rimu i na tviteru tu pomoć opisao kao "još jedan poklon od naših albanskih prijatelja", prenosi Rojters.
Medicinski radnici Albanije pridružiće se grupi od 30 kolega koji su u martu otputovali na sever Italije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar