Evropska komisija sutra će objaviti Strategiju bezbednosne unije koja uključuje napore da se unapredi otpornost EU na pretnje po onlajn bezbednost.
Ispitanicima su postavljena pitanja vezana za onlajn bezbednost u sklopu šireg istraživanja Evropske agencije za osnovna prava (FRA), čiji su rezultati objavljeni ranije ove nedelje.
Istraživanje je pokazalo da 55 odsto ispitanika brine da informacijama koje dele onlajn i na društvenim mrežama neko može da pristupi sa zlom namerom. Istovremeno 31 odsto građana strahuje da će pristup njihovim podacima bez njihove dozvole imati kompanije a 30 odsto misli da bi pristup mogle da imaju strane vlade.
Takođe je četvrtina ispitanika izrazila bojazni od onlajn bankarskih prevara.
Kada je reč o sajber uznemiravanju, najviše su pogođeni u Nemačkoj. U toj zemlji 23 odsto ispitanika kaže da su iskusili neku vrstu zlostavljanja.
Nemačka, koja je početkom meseca preuzela šestomesečno predsedavanje EU, nedavno je usvojila dodatne mere za zauzdavanje govora mrženje. Među tim merama je i obaveza za društvene mreže ne samo da izbrišu takve sadržaje, već i da ih prijave Saveznoj upravi kriminalističke policije.
Evropska komisija će ove nedelje objaviti i dokument o borbi protiv seksualnog zlostavljanja dece, uključujući način na koji digitalne kompanije mogu bolje da deluju protiv onlajn mreža koje se bave tim nezakonitim aktivnostima.
Istraživanje je obuhvatilo 35.000 i iz EU, Velike Britanije i Severne Makedonije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar