"Mi, dole potpisane biofarmaceutske kompanije, želimo da ponovimo našu stalnu posvećenost razvoju i testiranju potencijalnih vakcina protiv kovida-19, u skladu sa visokim etičkim standardima i rigoroznim naučnim principima", piše u zajedničkoj izjavi koju su potpisali generalni direktori kompanija AstraZeneka (AstraZeneca), BioNTek (BioNTech), GlaksoSmitKlajn (GlaxoSmithKline), Džonson&Džonson (Johnson & Johnson), Merk Šarp&Dom (Merck Sharp & Dohme), Moderna, Novavaks (Novavax), Fajzer (Pfizer) i Sanofi.
Kompanije su se posebno obavezale da će "podneti zahtev za odobrenje ili hitno odobrenje tek nakon što se pokaže da je vakcina bezbedna i efikasna u okviru treće faze kliničkog ispitivanja, koja je osmišljena i sprovedena u cilju ispunjavanja uslova koje su postavila regulatorna tela poput FDA".
Kandidat demokrata na predsedničkim izborima u SAD, Džo Bajden, poslednjih dana optužuje Trampa da "podriva poverenje javnosti" tako što redovno pominje mogućnost pronalaženja vakcine pre predsedničkih izbora 3. novembra.
U SAD nezavisni odbori stručnjaka nadgledaju klinička ispitivanja, koja su u toj zemlji poodmakla za vakcine Moderne i Fajzera, koje zdravstvene vlasti žele da distribuiraju do 1. novembra.
Rezultati kliničkih ispitivanja bi trebalo da budu poznati tek tokom poslednja dva meseca ove godine, ocenio je direktor Nacionalnog instituta za infektivne bolesti Entoni Fauči.
"Veoma je malo verovatno, ali ne i nemoguće da ispitivanja daju rezultate pre izbora", rekao je radiju NPR šef operacija Bele kuće za proizvodnju vakcina Monsef Slaui.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
w/e
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar