Muzej su otvorili gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skake, Princ Albert II i predsednik Olimpijskog komiteta BiH Izet Rađo.
"Snaga Olimpijskih igara 1984. je u njihovoj univerzalnosti. Istom tom snagom odisao je i EYOF 2019. Sarajevo i Istočno Sarajevo, koji je bio odraz naših najboljih vrednosti na delu. Olimpijski duh je trajni eliksir krila mladosti, novih susreta, dostignuća i medalja koje su motivacija za istrajnost i vera da je sport naš najbolji prijatelj", rekao je Rađo.
Ispred Olimpijskog muzeja je izveden baletni performans uz koji je izvedena himna EYOF 2019. "We Create Together".
Gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka poželeo je dobrodoščicu u novoobnovljenu zgradu Olimpijskog muzeja BiH i podsetio na obećanje sa početka mandata da će obnoviti sve srušene simbole grada.
Skaka i Princ Albert II su zajedno presekli vrpcu i pozvali zvanice da uđu u zgradu koja čuva duh vremena kada je glavni grad BiH bio centar sveta.
Olimpijski muzej je sagrađen 1903. godine, a uništen je i zapaljen 27. aprila 1992. godine, na samom početku rata. Večeras, 28 godina nakon što je srušen – Olimpijski muzej je otvorio svoja vrata za posetioce.
U obnovljenom muzeju, pored zbirki artefakata posvećenih ZOI ’84, postavljen je i deo posvećen Evropskom olimpijskom festivalu za mlade EYOF. Projekt ima za cilj u izvornom obliku da očuva uspomene i sećanja na Zimske olimpijske igre koje su 1984. godine održane u glavnom gradu BiH i na taj način vrati olimpijski duh, prenosi klix.ba.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar