Ona je istakla da su afričke države potrošile dodatnih dva i po odsto bruto domaćeg proizvoda da bi pomogle ugroženom stanovništvu, dodavši da im je MMF u tome pomogao, ali je naglasila da je neophodna dodatna pomoć, preneo je Rojters.
"Pandemija neće biti završena nigde, sve dok svuda ne bude završena, a svi mi, države i institucije, moramo da uradimo više kako bismo pomogli Africi da se izbori sa narednom fazom krize", kazala je Georgijeva.
Uprkos tome što su se prilagođavale sadašnjoj situaciji, u budžetima afričkih država će do 2023. godine nedostajati 1.200 milijardi dolara, a neke od najzaduženijih zemalja primorane su da biraju da li će servisirati dugovanja, ili će obezbediti dodatni novac za zdravstvo i socijalna davanja, upozorila je Georgijeva.
Prema njenim rečima, međunarodni zajmodavci i bilateralni kreditori do sada su pokrili manje od četvrtine projektovanih potreba, tako da i dalje ostaje "rupa" od 345 milijardi. Na izuzetno tešku situacju u Africi je ukazala i Svetska banka, koja je procenila da je pandemija veoma teško pogodila ekonomiju na tom kontinentu, zbog čega je dodatnih 43 miliona ljudi u riziku od ekstremnog siromaštva.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar